Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

ВООЗ повідомляє: фізична активність під час пандемії є надзвичайно необхідною

ВООЗ повідомляє: фізична активність під час пандемії є надзвичайно необхідною
66191 ПЕРЕГЛЯДІВ

У ВООЗ нагадують, що регулярна фізична активність має ключове значення для профілактики і лікування серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і раку, а також для зменшення симптомів депресії і тривожності, уповільнення зниження когнітивних здібностей, поліпшення пам'яті і зміцнення функцій мозку.
Економічні втрати, пов'язані з малорухливим способом життя, в глобальних масштабах оцінюються в 68 млрд доларів: 54 млрд йде на надання медичної допомоги, а ще 14 млрд доларів втрачається через зниження продуктивності праці.
Під час пандемії і в умовах карантину можливості займатися спортом обмежені, але, за словами Генерального директора ВООЗ доктора Тедроса, саме зараз фізичне навантаження є особливо важливим - як для фізичного, так і для психічного здоров'я. Людина будь-якого віку може знайти собі заняття до снаги: просто прогулятися, пробігтися, покататися на велосипеді. Можна робити фізичні вправи вдома і навіть просто потанцювати. Головне - рухатися.
Згідно з оприлюдненими ВООЗ рекомендаціями, дорослим, включаючи людей з хронічними захворюваннями або інвалідністю, рекомендується присвячувати фізичним вправам, від помірних до інтенсивних, як мінімум 150-300 хвилин на тиждень, а дітям і підліткам слід займатися не менше години в день.
Літнім людям (у віці 65 років і старше) рекомендується робити вправи, які поліпшують рівновагу і координацію і зміцнюють м'язи - це, серед іншого, допоможе уникнути падінь.
Як зазначає доктор Рюдігер Кречів, директор Департаменту ВООЗ з питань зміцнення здоров'я, корисне будь-яке фізичне навантаження, але чим воно більше, тим краще: «Якщо вам доводиться багато сидіти на роботі або в школі, ви повинні збільшити тривалість та інтенсивність фізичної активності , щоб компенсувати шкідливі наслідки малорухомого способу життя».
Нові принципи ВООЗ покликані допомогти країнам розробити ефективну національну політику в руслі Глобального плану дій ВООЗ щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 рр. Цей план був узгоджений світовими лідерами в 2018 році. Він ставить за мету до 2030 року підвищити рівень необхідної фізичної активності на 15 відсотків.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео