Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

На прикладі реальних справ: в Миколаєві розповіли як система БПД регіону захищає права клієнтів

На прикладі реальних справ: в Миколаєві розповіли як система БПД регіону захищає права клієнтів
31842 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кожного дня юристи системи БПД Миколаївщини стикаються з порушенням прав громадян, при цьому часто для вирішення проблеми вистачає лише консультації правника, роз’яснення як діяти в тій чи іншій ситуації. Втім деякі питання можна вирішити лише звернувшись до суду. Приклади таких ситуацій презентували під час кейс-конференції «Успішні практики системи БПД Миколаївщини».
Протягом конференції керівники регіонального та місцевих центрів з надання БВПД Миколаївської області на прикладах реальних справ працівників та адвокатів системи розповіли, як можна відстояти свої права в різних сферах життя. Зокрема, директорка Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша звернула увагу на захисті прав підозрюваних у кримінальних провадженнях. Так, завдяки професійній роботі адвокатів, що діяли за дорученням Регіонального центру, протягом січня-листопада 2020 року в 11 випадках клієнти отримали виправдувальний вирок, в майже 600 випадках судом було призначено мінімальний строк покарання або найменш суворий з можливих альтернативних покарань.
В свою чергу, директори Вознесенського та Миколаївського місцевих центрів Сергій Сторчак та Олег Матвієнко презентували успішні практики у цивільних та адміністративних справах. Серед них, справи в напрямі захисту прав на належне пенсійне забезпечення, захисту від домашнього насильства, в сфері земельного права тощо.
Переглянути запис конференції можна за посиланням https://bit.ly/3gAlKQ1.

Нагадаємо, що первинну правову допомогу можуть безоплатно отримати всі. Вона включає надання правової інформації, правових консультацій та роз’яснень, складання правових документів (звернень, заяв, запитів тощо), крім процесуальних, допомогу в доступі до вторинної правової допомоги та альтернативних форм вирішення спору, зокрема медіації (посередництва). Безоплатну первинну правову допомогу Ви можете отримати у найближчому до Вас місцевому центрі чи бюро правової допомоги. Їхні адреси, контакти, розклад роботи можна знайти тут: https://bit.ly/2B6xBEY.
Водночас безоплатна вторинна правова допомога створена для людей, що зазвичай не мають можливості дозволити собі адвоката за договором. Вона включає складання процесуальних документів, захист від обвинувачення, представництво інтересів особи в судах та інших державних органах. Захищають інтереси громадян наші штатні юристи та адвокати, які співпрацюють з системою БПД. Перелік суб’єктів права на БВПД визначений ст.. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу".

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео