Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Що відомо про китайську вакцину, яку купила Україна

Що відомо про китайську вакцину, яку купила Україна
169797 ПЕРЕГЛЯДІВ

Згідно з умовами угоди, перша партія з 700 000 доз вакцин буде відправлена в Україну центральним органом ЄС або компетентним органом ЄС протягом 30 днів після офіційної реєстрації. Якщо врахувати ідеальні результати, вакцина повинна бути доставлена в Україну в середині лютого. Уряд витратив на препарат 964,3 млн. гривень: 504 гривні за дозу. Хоча середня ціна вакцин на європейському та американському ринках становить 15-17 євро за дозу. Однак у звіті також зазначається, що вакцина CoronaVac надаватиметься безкоштовно і в основному буде вакцинувати групи високого ризику та тих, хто відіграє ключову роль у боротьбі з пандемією.

За повідомленням Офісу Президента України, переговори щодо придбання вакцини тривають з вересня 2020 року. Така тривалість зумовлена жорсткою конкуренцією серед покупців.

Що відомо про вакцину

Біотехнологічна вакцина Sinovac (CoronaVac) - це інактивована вакцина, яку упаковують у шприц і зберігають при температурі від +2 до +8 градусів Цельсія. Це безперечна перевага CoronaVac, оскільки інші існуючі аналоги потрібно зберігати при надзвичайно низьких температурах -80 ° C. Україна не може забезпечити таких умов, оскільки у нас недостатньо холодильників, щоб підтримувати цю температуру.

Вакцина CoronaVac - це двоступенева вакцина. Це означає, що кожен пацієнт повинен робити дві ін’єкції з інтервалом у 2 тижні. Іншими словами, 1,9 мільйона доз, ввезених в Україну, достатньо для імунізації 950 000 українців.

За результатами проміжних даних, клінічні випробування, проведені в різних країнах, показали, що ефективність препарату сягає 97%. Клінічні випробування III фази проводились в Індонезії (1600 пацієнтів, 97% ефективність) та Туреччині (1325 пацієнтів, 91% ефективність). Український контракт передбачає, що ефективність вакцини повинна бути не менше 70%.

У середині грудня ЗМІ заявили, що, хоча вакцина була дуже ефективною в Індонезії та Туреччині, Бразилія заявила лише про 50% ефективності. Ми не знаємо, чи це було спричинено труднощами з перекладом чи навмисною дезінформацією, але, як повідомляє Reuters, представники Інституту Батантана уряду Сан-Паулу, які тестували вакцину, відмовились пояснити достовірність дослідження. Було залучено понад 13 000 добровольців та контрактні зобов'язання з Sinovac. Однак вони заявили, що вакцина є досить ефективною проти коронавірусу, щоб бути схваленою для екстреного використання в Бразилії. Орган регулювання охорони здоров’я Anvisa визначив, що вакцина повинна бути ефективною щонайменше на 50% під час пандемії.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео