Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Інфлюенсер-маркетинг в 2021 році

Інфлюенсер-маркетинг в 2021 році
51568 ПЕРЕГЛЯДІВ

2021 році світовий ринок інфлюенсер-маркетингу може досягти рівня $14 мільярдів.
Фахівчиня з комунікацій Вікторія Дей стверджує, що цьогорічний обсяг може помітно збільшитися у порівнянні з іншими роками. Так, рівень інфлюенсер-маркетингу у 2016 році становив $1,7 млрд, у 2017 - $3,0 млрд, у 2018 - $4,6 млрд, у 2019 - $6,5 млрд, у 2020 - $9,7 млрд. У 2021 році цей показник наразі $13, 8 млрд. Що можна сказати про стрімкий розвиток брендів.
Крім того, 59% учасників дослідження мають окремий бюджет на інфлюенсер-маркетинг. 67% людей назвали Instagram основним майданчиком реалізації проєктів. Однак, спостерігається помітний ріст нової соціальної платформи TikTok.
Сьогодні на світовому ринку інфлюенсер-маркетингу відбувається зростання кількості нових платформ і агентств в цьому сегменті. Так, їх число збільшилося до 240 за останній рік. У 2019 році обсяг платформ становив 1120, в той час, як у 2020 році ця цифра сягнула 1360 платформ. Варто й додати, що, наприклад, у 2015 році на світовому ринку їх кількість варіювалася в межах 190.
Також Вікторія Дей зазначила, що за даними 2020 року в середньому жителі США проводять кожного дня в Facebook 35 хвилин. TikTok та Twitter займають однаковий часовий проміжок. Це по 33 хвилини кожного дня. А от в Instagram воліють перебувати менше часу в порівнянні з іншими соціальними мережами - 30 хвилин.
Водночас у 2021 році блогери стали рушійною соціальною платформою, до якої дослухаються та яку наслідують споживачі. Тобто вплив блогерів збільшився в декілька разів. За даними фахівців за останні два роки споживачі почали купувати вдвічі більше продукції, рекламованої блогерами.
Додамо, що бренди зацікавлені в отриманні відгуків, оцінки від споживачів своєю продукції. Але соціальні мережі стали для них ще одним каналом комунікацій.
Кому ж ми довіряємо (# in wom we trust)? Фахівчиня комунікацій стверджує, 92% споживачів схиляються до відгуків друзів та рідних, а ніж до реклами. Ще 88% довіряють онлайн-відгукам на сайті бренду. 74% споживачів вважають, що відгуки відіграють ключовий фактор в інфлюенсер-маркетингу. Однак, лише 33% підприємств працюють з відгуками та звертаються до них, як до обличчя бренду.
Для прикладу, американська мережа морозива збирали відгуки від споживачів своєї продукції по всіх каналах комунікацій. А людина водночас яка залишала відгук, отримувала знижку на наступну порцію морозива. Користувачі також підтримували бренд, розміщуючи фото в соціальних мережах з продукцією та хештегом американської мережі морозива.
Водночас бренди стали відноситися прискіпливіше до блогерів, а аудиторія відчула помітну щирість контенту. Насамперед на світовому ринку інфлюенсери почали зазначати матеріали реклами. Учасники ринку стверджують, що такі дії вказують на якість продукції та відповідальність бренду.
Ще один важливий фактор — чесність та відкритість стосовно споживачів. Інфлюенсери кажуть, що хочуть бути чесними перед своєю аудиторією, адже вони несуть відповідальність за ту чи іншу компанію. На світовому ринку це контролюється та регулюється за певними правилами, в Україні поки що цього немає.
Також інфлюенсери почали концентруватися на певній тематиці: поширена life style. Наприклад, американський блогер сфокусував свою увагу на кантрі музиці. Він почав працювати та рекламувати ковбойський одяг та взуття. В результаті за місяць бренд взуття отримав близько 50 тисяч доларів.
До того ж споживачі контенту почали звертати особливу увагу на соціальну та екологічну місію блогерів. Особливо помітно це стало в період світової пандемії коронавірусу. Наприклад, блогер з Німеччини мав канал, який був націлений на life style тематику. Події у світі змусили його кардинально змінити свій блог. Він, за професією лікар, почав розповідати все про ковід своїй аудиторії та інформувати останніх в цьому напрямку. В Україні така соціальна відповідальність також відбувається. В TikTok запустили грандіозну компанію з хештегом # Негринжуй. Український шоу-бізнес вирішив підтримати гендерну рівність та виступили проти стереотипів у Facebook та Instagram. Соціальна компанія викликала справжній фурор в мережі, набравши за тиждень 3 млн переглядів.

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео