Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Завершили будівництво сучасного хірургічного корпусу Центру матері та дитини ім. Руднєва у Дніпрі – Валентин Резніченко

Завершили будівництво сучасного хірургічного корпусу Центру матері та дитини ім. Руднєва у Дніпрі – Валентин Резніченко
56255 ПЕРЕГЛЯДІВ

Новий хірургічний корпус Центру матері та дитини ім. Руднєва у Дніпрі – дитяча лікарня з унікальними можливостями. Шестиповерхову модернову будівлю звела Дніпропетровська облдержадміністрація. Всередині все відповідає сучасним світовим стандартам – і медичне обладнання, і приміщення операційних, і дизайн у палатах. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко.

«Завдяки децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, в місцевих бюджетах залишається достатньо ресурсів для втілення масштабних проектів. По всій Дніпропетровщині реконструюємо лікарні й амбулаторії та зводимо нові. У 2017-му відкрили у Дніпровському Центрі матері та дитини ім. Руднєва сучасну педіатрію. Зараз тільки-но завершили будівництво в цьому медзакладі ще одного – хірургічного корпусу. Він – втілення останніх досягнень і в інженерії, і в медицині», –  зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Шестиповерхову будівлю хірургії звели на місці старого корпусу Центру матері та дитини ім. Руднєва, який вже не підлягав відновленню. Від колишньої «лікарні» залишився тільки фундамент. Із самого початку завдання було – звести найсучаснішу в державі дитячу хірургію. Тож вже на стадії проектування архітектори радилися із лікарями. Ті заздалегідь їздили до Європи – вивчали передовий досвід закордонних колег.

Якщо театр починається з вішалки, то лікарня – з приймального покою. Вже у холі нового хірургічного корпусу відчуття – наче це зовсім не медзаклад, а комфортабельний готель.

«Це повністю «електронна» лікарня. Відтепер – жодних паперів. Всі історії хвороб, дані обстежень, переміщення пацієнта – лише на комп’ютері, – підкреслив головний лікар Ігор Македонський. – А головне – сучасне хірургічне і діагностичне обладнання дозволить швидко поставити діагноз. При виявленні певних патологій ми зможемо прооперувати дитину, навіть коли вона ще в утробі матері».

Стіни коридорів та палат на п’яти поверхах – у яскравих кольорах. У приміщенні – багато світла. Зручні меблі, душові. Передбачили й палати для особливих малюків.

Всі шість операційних розташували на 6-му поверсі. Обладнання, як кажуть самі медики, – надсучасне. Відтепер оперуватимуть навіть новонароджених вагою від 400 грамів – завдяки новітнім наркозним станціям зі штучною вентиляцією легенів. Вперше дитяча лікарня області отримала ангіограф. Він дозволить уникати відкритого оперативного втручання.

«Отримали останню модель апарата штучного кровообігу. У разі потреби під час операції можна буде «відключити» серце, – розповів начмед Олексій Власов. – Нова операційна лампа – не тільки джерело освітлення. В ній – відеокамера. Хід операції транслюватиметься до конференц-зали, де інші хірурги та студенти спостерігатимуть за руками більш досвідчених колег».

Хірурги не натішаться й досягненню в операційній максимальної стерильності. Все – завдяки ламінарним потокам та спеціальним фільтрам – сучасній системі очищення повітря. Висока швидкість потоку знижує ризик інфікування до мінімуму. Всі двері в операційних – із сенсорними панелями. Хірург може зайти та вийти, не доторкаючись до кнопки.

Вперше дитяча лікарня області має власну кардіохірургію. Раніше дітей оперували у «дорослих» медзакладах – лише після досягнення певного віку та ваги. Тепер, приміром, маленьких пацієнтів з пороком серця оперуватимуть просто з народження.

Серед нових напрямків – ортопедія і травматологія. Операційна оснащена мікроскопом, який дозволяє проводити мікрохірургічні операції.

«Ми зібрали команду висококваліфікованих фахівців. Вони лікуватимуть всі ортопедичні патології, які тільки бувають у дітей, – сказав лікар Дмитро Єршов. – У найближчих планах – створити центр корекції деформації та видовження кінцівок, а також корекції деформації стопи у дітей».

Ще одна «родзинка» закладу – новозбудований басейн. Там проходитимуть реабілітацію малюки з пологовими травмами, ДЦП, а також після операцій.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео