Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Голосують за примусову паспортизацію й проводять пропагандистські акції в окупованому Мангуші - заочно судитимуть учасників організованої групи

Голосують за примусову паспортизацію й проводять пропагандистські акції в окупованому Мангуші - заочно судитимуть учасників організованої групи
365392 ПЕРЕГЛЯДІВ
Прокурорами Донецької обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох громадян за фактом колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 28, ч. 6 ст. 111-1 КК України).
Досудовим розслідуванням встановлено, що у червні 2022 року, після окупації смт Мангуш військами країни-агресора, мешканець смт Ялта добровільно обійняв посаду так званого голови «адміністрації Першотравневого району днр».
 
          
 
Підтримуючи російську пропаганду щодо домінування рф на пострадянському просторі та маючи власний досвід роботи керівником зазначеної адміністрації у період 2010-2014 років, чоловік вирішив налагодити дієву співпрацю з окупантами. Для цього він створив групу однодумців, а саме призначив своєю заступницею колишню начальницю відділу Мангушської селищної ради, а керуючою справами - ексочільницю районної організації однієї з політичних партій. 
 
Знаходячись у напівзруйнованому армією рф селищі, псевдопосадовці у складі організованої групи проводили наради, на яких робили вигляд, що вирішують соціально-побутові питання. При цьому не забували вислужитись перед окупантами святкуванням визначних дат країни-агресора й врученням грамот. Зокрема вони пишались реалізацією «державної» молодіжної політики, спрямованої на «патріотичне» виховання молоді.
 
Також обвинувачені агітували за отримання селянами російських паспортів і приєднання населеного пункту до рф. Свої пропагандистські акції вони активно висвітлювали на власному Telegram-каналі.
 
Досудове розслідування - ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 
Максимальне покарання - позбавлення волі на 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та з конфіскацією майна.
 

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео