Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Фахівці вигадали новий спосіб охолодження електроніки

Фахівці вигадали новий спосіб охолодження електроніки
169332 ПЕРЕГЛЯДІВ

Дослідники Стенфордського університету розробили новий спосіб боротьби з виділенням тепла в гаджетах. Вони створили своєрідний «щит» з декількох шарів матеріалів товщиною в атом, складених один на одного подібно аркушах паперу. За запевненням вчених, покриття забезпечує таку ж теплоізоляцію, як і в 100 разів більше товсте скло.

Однією з проблем мобільних пристроїв є надмірний нагрів під час роботи. Для вирішення цієї проблеми виробники смартфонів почали застосовувати теплові трубки і навіть активне охолодження за допомогою кольорів. Все це робиться з однією метою - запобігти перегріву процесора, через що починається троттлінг.

Розроблене Стенфордського дослідниками покриття дозволяє зробити електронні пристрої ще компактніше і потужніше, ніж зараз.

«Щоб зробити таке покриття практичним, дослідникам необхідно буде знайти спосіб масового виробництва для розпилення або іншого осадження шарів атомів матеріалів на електронні компоненти під час виробництва», - розповів Ерік Поп, професор електротехніки та співавтор винаходу.

На даний момент запропонована технологія дуже складна і дорога в використанні. Тому автори дослідження продовжать працювати з метою вирішення цих проблем.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення