Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Не зіпсована відпустка. Запізнились на потяг - не біда

Не зіпсована відпустка. Запізнились на потяг - не біда
403951 ПЕРЕГЛЯДІВ

Передсвяткова метушня охоплює зараз майже кожного. Люди готуються до новорічних свят, чекають подарунків та див. Дехто готується до відпустки, плануючи подорож та пакуючи валізи. Саме так було і з пані Оленою, яка дочекалась відпустки та збиралась насолодитись величчю зимових Карпат. Не так сталось, як гадалось.

Приїхавши на залізничний вокзал в піднесеному настрої пані Олена зрозуміла, що забула вдома квитки на потяг. Почалась метушня, але взагалі не святкова. Що ж робити, якщо Ви забули проїздний документ, чи запізнились на потяг, або ж взагалі забули свої речі у вагоні?,- розповідає Вікторія Донцова, фахівець Бердянського місцевого центру.

Так що ж робити, якщо втратили квиток чи відстали від потягу?

Законодавством України передбачені права та певні обов’язки пасажирів залізничного транспорту:

пасажир має право зробити одну зупинку в дорозі з подовженням строку чинності проїзного документу не більше ніж на 10 діб, а в разі хвороби - на весь час хвороби.

має право на заміну проїзних документів чи повне повернення їх вартості у разі виявлення будь-яких неточностей у їх оформленні з вини залізниці.

якщо ваші плани щодо мандрівки змінились, а квиток вже було придбано, ви можете повернути проїзний документ і одержати назад повну або часткову вартість квитка - залежно від часу, який залишися до відправлення потягу. 

пошкоджений квиток може бути поновлений суб'єктом господарювання, який його продав, у разі збереження на проїзному документі інформації в обсязі, достатньому для його ідентифікації, але загублені чи викрадені проїзні документи не поновлюються. Винятком є посадочні документи, оформлені через Інтернет. У цьому випадку пасажир має можливість здійснити повторно роздруківку посадочного документа в особистому кабінеті користувача, (але за умови, що даний посадочний документ попередньо не був роздрукований на бланку проїзного документа встановленого зразку у касі).

Дії у разі запізнення на потяг

Якщо запізнились на потяг з особистих причин, то повернути кошти за невикористаний проїзний документ можливе лише не більше ніж через годину після відправлення поїзда та отримати 10 % вартості квитка і плацкарти. Плацкарта – частина вартості проїзду, змінювана залежно від категорії вагона, поїзда що компенсує витрати на підготовку в рейс та обслуговування вагона. Повернення вартості проїзду відбувається при наявності оригіналів проїздних документів. Повернення проїзного документа однієї особи після відправлення поїзда здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу, прізвище та ім'я якої зазначено в проїзному документі.

Якщо пасажир помилково сів у поїзд не того напрямку, що вказаний у проїзному документі, то він повинен покинути його на найближчій станції. У цьому разі начальник поїзда складає акт, який дає право пасажиру безоплатно повернутись назад до станції відправлення поїзда. Якщо через це після повернення на станцію відправлення пасажир не встиг на поїзд, зазначений у проїзному документі, то він пред'являє проїзний документ та акт загальної форми для поновлення дійсності квитка. При цьому вартість плацкарти нового квитка пасажиром сплачується.

Якщо ви забули речі у потязі

Якщо ви прибули до пункту призначення та виявили, що забули речі у вагоні, то потрібно звернутись до начальника станції (вокзалу) із письмовою заявою. В свою чергу керівник станції (вокзалу) негайно подає службову телеграму начальнику поїзда (старшому стюарду) або начальнику станції на шляху прямування поїзда, де є можливість зняти речі черговим по вокзалу. У телеграмі вказуються номер вагона і місце, які займав пасажир, опис забутих речей і вимога про перевезення їх до станції, зазначеної власником, чи інша вимога.

При одержанні назад речей ви повинні сплатити перевізнику належні платежі (за зберігання, упакування, перевезення за тарифом багажу, якщо це мало місце), а також видати розписку довільної форми про одержання речей з зазначенням в ній свого постійного місця проживання, серії та номера паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

Непорозуміння між пасажирами та працівниками залізниці

Всі суперечки і непорозуміння, які виникають між пасажирами та працівниками залізниці, розв’язуються на станції начальником станції або начальником вокзалу, в поїздах під час руху - начальником поїзда (старшим стюардом). Якщо пасажир не згоден з рішенням начальника станції, вокзалу чи начальника поїзда (старшого стюарда), це рішення може бути оскаржене відповідно до законодавства.  Свою скаргу на дії перевізника Ви можете викласти в книзі скарг, яка є на кожній станції та в пасажирському поїзді.

Вдалих новорічних свят, сподіваємось, що ваші плани щодо відпочинку не зміняться, але якщо трапляться непередбачені обставини, ви будете знати свої права та як їх захистити.

 

Теги: безоплатна правова допомога,запізнення на потяг, повернення квитка

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео