Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Олена Зеленська: "Українські переселенці сьогодні є амбасадорами мови, культури, історії й сучасності нашої країни"

Олена Зеленська: "Українські переселенці сьогодні є амбасадорами мови, культури, історії й сучасності нашої країни"
376107 ПЕРЕГЛЯДІВ

Перша леді України Олена Зеленська під час своєї промови заявила, що українські переселенці сьогодні є амбасадорами мови, культури, історії й сучасності нашої країни. Вони своїм прикладом показують, як українці не лише борються, а й живуть, долають проблеми, підтримують одне одного.

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Дружина президента та сам президент Володимир Зеленський прибули з візитом до Королівства Данія.

Дружина Глави держави та Її Королівська Високість Кронпринцеса Мері взяли участь у церковній службі в соборі м. Гадерслев. Богослужіння відбулося на знак підтримки українського народу. До нього долучилися вимушені переселенці з України, які знайшли прихисток у Данії.

Учасники запалили свічки у пам’ять про українських дітей, які загинули через російську агресію. 

 «Вдячна Данії за цей жест, за можливість бути тут і за щоденну підтримку й допомогу Україні та українцям. Данія не лише надає допомогу в обороні. Вона бере участь у відновленні шкіл, лікарень, бомбосховищ, водо-, тепло- й енергопостачання, підтримує українську економіку та найбільш постраждалі регіони, на дипломатичному рівні засуджує викрадення українських дітей. І сьогодні свічки в цих древніх стінах – символ не тільки пам’яті, а й спільної надії», — наголосила Олена Зеленська.

Також Дружина президента та Кронпринцеса Мері під час зустрічі в соборі познайомилися з українськими й данськими волонтерами, які допомагають тимчасовим переселенцям з України з адаптацією та влаштуванням. 

Окрім цього, вони зустрілись із родиною Наталії Ірзи – української переселенки з смт Клавдієво-Тарасове Бучанського району Київської області. Наталія з трьома дітьми приїхала в Гадерслев наприкінці травня 2022 року. В Україні вона була бухгалтером і фінансистом. У Данії жінка працює у сфері догляду за людьми старшого віку.

«У кожній країні, де буваю з робочими візитами, завжди стараюся зустрітися з нашими переселенцями, особисто дізнатися, як вони. Бо нам дуже важливо знати, що наші співвітчизники не лише в безпеці, а й отримали необхідну допомогу та розуміння. Після російського повномасштабного вторгнення українська спільнота Данії збільшилася майже на 40 тисяч людей», — зазначила Перша леді.

Олена Зеленська сказала, що українські переселенці сьогодні є амбасадорами мови, культури, історії й сучасності нашої країни.

«Хочу сказати всім українським переселенцям, хоч би куди закинула їх війна: ніколи не сумнівайтеся, чи потрібні ви Україні. Ви і є Україна. Який кожен із нас, така й вона. І буде вона такою, якою ми її зробимо», — підсумувала дружина президента.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про зустріч Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака з  очільниками понад 30 делегацій у Джидді (Королівство Саудівська Аравія) для обговорення реалізації Української формули миру.

Очільник ОП зустрівся з радником з питань національної безпеки Президента США Джейком Салліваном й обговорив першочергові оборонні потреби України, зокрема щодо посилення української ППО для захисту портової інфраструктури Півдня України. Вони погодили  узгодили спільні дії в контексті реалізації Формули миру та підготовки до Глобального саміту миру. Також представники України та США обговорили підсумки Вільнюського саміту НАТО та подальші кроки на шляху до інтеграції України в Альянс. За словами Андрія Єрмака, укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії зі Сполученими Штатами оцінюється позитивно.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео