Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

В Україні можуть ввести винагороду за інформацію щодо корупційних злочинів

В Україні можуть ввести винагороду за інформацію щодо корупційних злочинів
141410 ПЕРЕГЛЯДІВ

Верховна Рада (ВРУ) проголосувала в першому читанні президентський законопроект, що стосується викривачів корупційних схем. Цим законопроектом буде передбачено винагороду в розмірі десяти відсотків від вилученої суми або завданих державі збитків.

Закон « Про запобігання корупції» доповнений окремою статтею 53-7 «Винагорода викривачу», яка передбачає собою право викривача корупції на винагороду за повідомлення про корупційний злочин. За цей проект  проголосували 283 народних депутата.

У документі прописані три спроби повідомлення про можливе порушення:

·         Звернення до уповноважених органів за місцем роботи викривача;

·         Повідомити про злочин через ЗМІ або громадські організації;

·          через анонімний канал Національного агентства з протидії корупції (НАПКА).

У законопроекті також прописано поняття викривача: це особа, яка переконана у достовірності інформації, що повідомляється нею про можливі факти корупції або пов’язані з нею правопорушень. У разі остаточного прийняття законопроекту (у другому читанні в цілому), викривачі отримуватимуть 10% від грошового розміру корупційного злочину або розміру завданих державі збитків, але не більше ніж 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кошти на винагороду виділять з тих коштів, які надходитимуть до казни у якості відшкодування збитків державі, від сплати санкцій та штрафів тощо.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення