Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

У Раді можуть прибрати штраф в разі несвоєчасної оплати комуналки

У Раді можуть прибрати штраф в разі несвоєчасної оплати комуналки
85268 ПЕРЕГЛЯДІВ

Депутати від опозиції пропонують скасувати нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

Народні депутати від фракції "Опозиційна платформа - за життя" пропонують скасувати нарахування пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги (ЖКП).

Про це йдеться у відповідному законопроекті, зареєстрованому у Верховній Раді.

Законопроектом №2087 від 6 вересня пропонується ввести зміни до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", скасувавши нарахування пені для індивідуальних і колективних користувачів.

"Штраф, пеня у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживачу на суму боргу не нараховується", - йдеться в законопроекті.

Крім того, пропонується встановити до 1 січня 2030 року мораторій на примусове виселення та стягнення житла через заборгованість за ЖКП, а також до 1 січня 2030 року - мораторій на припинення надання громадянам житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

При цьому мораторій не буде поширюватися на боржників, середньомісячний дохід сім'ї яких в розрахунку на місяць за попередній рік дорівнює п'ятикратному (і більше) розміру прожиткового мінімуму для сім'ї.

Як відомо, в Україні з 1 травня набув чинності Закон "Про житлово-комунальні послуги". Документ, в числі інших змін, передбачає пеню (штраф) в розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення оплати, починаючи з 20-го числа кожного місяця.

На кінець липня 2019 року борги населення України за всі спожиті житлово-комунальні послуги склали 24 млрд грн, при цьому найбільші борги - за опалення і гарячу воду - склали 15,3 млрд грн. У той же час рівень розрахунків становить 99,4%, що є досить високим показником

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення