Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

14 жовтня українці святкують День українського козацтва

14 жовтня українці святкують День українського козацтва
57231 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна 14 жовтня відзначає одразу 3 великих свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України.

День українського козацтва тісно пов’язані зі святом Покрови Пресвятої Богородиці.

Ще з давнини Пресвята Богородиця вважалася покровителькою українських козаків. На Запорізькій Січі козаки побудували церкву на ім’я Богородиці. До того ж, саме в цей день, козаки збирали Велику раду, на якій обирався гетьман і визначалися подальші військові плани.

Є багато етнографічних матеріалів з доказами того, що козаки дуже поважали образ Покрови Божої Матері, щиро вірили в її силу і урочисто святкували цей день. У народі закріпилася ще й друга назва свята - Козацька Покрова.

Образ сміливого парубка, який захищає гідність та волю нашого незламного духом народу, міцно закарбувався в пам’яті українців. Козак в Україні є уособленням мужнього воїна та захисника нашої української землі. Тож, доречно було в 2014 році визначити День захисника України офіційним святом саме 14 жовтня.

Традиційно в День українського козацтва в багатьох регіонах України проходять тематичні фестивалі та фізкультурно-патріотичні змагання. У музеях організовують вистави, а в школах - тематичні уроки про запорізьких козаків.

День українського козацтва-це споконвічно українське свято. Воно з’єднує нас та несе в собі українську історію. Саме тому про це свято варто пам’ятати кожному українцю. 

 

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення