Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

НЕ ВСІ ЛЮДИ МЕРЗОТНИКИ

НЕ ВСІ ЛЮДИ МЕРЗОТНИКИ
30037 ПЕРЕГЛЯДІВ

"НЕ ВСІ ЛЮДИ мерзотники!" - сказав фашистам чоловік, який увійшов в газову камеру разом з дітьми. ЯНУШ КОРЧАК. Польський педагог, письменник і лікар. Він відмовився врятувати своє життя тричі. У перший раз це сталося, коли Януш прийняв рішення не емігрувати перед окупацією Польщі, щоб не залишати «Будинок сиріт» напризволяще напередодні війни з фашистами. Вдруге - коли відмовився втекти з варшавського гетто. А в третій - коли всі мешканці «Будинку сиріт» вже піднялися в вагон поїзда, що відправлявся у концтабір, до Корчаку підійшов фашист, офіцер СС і запитав: - Це ви написали «Короля Матіуша»? Я читав цю книгу в дитинстві. Гарна книга. Ви можете бути вільні. - А діти? - Діти поїдуть. Але ви можете залишити вагон. - Помиляєтеся. Не можу. Не всі люди - мерзотники. А через декілька днів, в концтаборі Треблінка, Корчак, разом зі своїми дітьми, увійшов в газову камеру. На дорозі до смерті Корчак тримав на руках двох найменших діток і розповідав казку нічого не підозрюючим малюкам. В принципі, можна більше нічого не знати про Корчака.

І прочитати лише 10 заповідей, рекомендованих цією приголомшливою людиною для виховання дітей:

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той - третьому, і це незворотний закон подяки.

3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб в старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.

4. Не стався до її проблем зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений - їй воно важке не менше, аніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду. 5. Не принижуй!

6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини - його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них - ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.

7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам'ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.

8. Дитина - це не тиран, який заволодів усім твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Бог дав тобі на зберігання і розвиток в ній творчого вогню. Це розкута любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя»дитина, але душа, дана на зберігання.

9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй.

10. Люби свою дитину будь-якою - не талановитою і невдахою, і дорослою. Спілкуючись з нею- радій, бо дитина - це свято, яке поки що з тобою.

Теги: НЕ ВСІ ЛЮДИ МЕРЗОТНИКИ,Люди,Бог,Живе Слово,Церква,Ісус Христос,Релігія,Сповідь,Януш Корчак,Педагог,Письменник,Лікар,Будинок Сиріт,Король Матіуш,Життя,Дитина,Заповідь,Допомога,Любов,Турбота,Мати,Батько,Родина,Польша,Окупація,Ваша Надія,Федір Олексюк,Віра ,Надія

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео