Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

ПРО ПІДЛІТКА

ПРО ПІДЛІТКА
141696 ПЕРЕГЛЯДІВ

Підліток іноді жахливий. З ним неможливо домовитися і нестерпно перебувати поруч. Обійняти себе він рідко дає. І постійно відстоює свої інтереси, на які ніхто особливо не зазіхає. Він раптово виріс і не знає, куди подіти руки і ноги, які стали такими величезними. І йому кажуть: ти такий великий дядько! Або тітка! А йому спати хочеться і лежати - не тому що він ледар, а тому що маса енергії на це зростання і витрачається. І гормони киплять. І дві головні думки в голові: перша - що його ніхто не розуміє. Він самотній! І друга - що з ним нічого не може трапитися. Ось зовсім він безсмертний. Смерть - це для інших. А він, навіть якщо стрибне з вікна, полежить трошки, послухає, як всі плачуть, встане і піде собі у своїх справах. І дуже нерозумно, що ви кричите щось про шапку, яку потрібно одягнути. І без шапки нічого не буде! А, якщо що, він взагалі з дому може піти і прекрасно жити. У друзів або сам по собі. А потім займеться бізнесом, розбагатіє - адже всі, хто займаються бізнесом, дуже багаті, - і покаже всім, де раки зимують. І немає нікого вразливіше підлітка. І треба з ним поводитися обережно і м'яко, як з гранатою бойової. Важко з ними, дуже важко. А потім - нічого, все проходить. Але цей важкий період часто буває. Головне - відношення не зіпсувати. І не докоряти нічим. І наполегливо благати не вимикати телефон. І м'яко схиляти до праці і корисним заняттям, хоча це так важко. І ще підліток може вам купу несправедливостей і звинувачень наговорити. Марк Твен правильно описав підлітковий вік: це диво, що у таких дурних батьків могла народитися така розумна дитина. Але ви все одно вибачте свого підлітка за все, за всі образи і непослух. Тому що він потім плаче, коли ніхто не бачить. Гірко плаче по ночах, як в ранньому дитинстві. І сльози котяться - я це точно знаю. І все життя він буде пам'ятати свої витівки і злі слова - якщо ви йому не допоможете все забути. Прощати треба своїх безглуздих підлітків. Жаліти. Гладити, навіть якщо вони голки пускають, як дикобрази. Все це пройде, а любов залишиться, ось побачите. І бережіть своїх. Поки вони підлітки - вони в небезпеці. Будьте терплячі - по можливості. І захищайте, як можете, від чужих. А потім разом перейдете цей хиткий місток між дитинством і юністю - і все буде нормально. Точно буде. Якщо берегти і любити.
Дитина, оточений критикою - вчиться звинувачувати;

Дитина, оточений насмішками - вчиться бути недовірливим;

Дитина, оточений ворожістю - вчиться боротися;

Дитина, оточений злістю - вчиться завдавати болю;

Дитина, оточений нерозумінням - вчиться не чути інших;

Дитина, оточений обманом - вчиться брехати;

Дитина, оточений ганьбою - вчиться відчувати провину;

І тільки сильні душі можуть порвати цей круг...

 Дитина, оточений підтримкою - вчиться захищати;

 

Дитина, оточений очікуванням - вчиться бути терплячим;

Дитина, оточений похвалами - вчиться бути впевненим;

Дитина, оточений чесністю - навчається бути справедливим;

Дитина, оточений безпекою - вчиться довірі;

Дитина, оточений схваленням - вчиться поважати себе;

Дитина, оточений любов'ю - вчиться любити і дарувати любов;

Дитина, оточений свободою вибору - вчиться бути відповідальною за свої рішення.

І таке виховання складно зламати.


Автор - Ганна Валентинівна Кір’янова

Теги: Підліток,Дитина,Життя,Виховання,Мати,Батько,Родина,Україна,звинувачення,провина,відповідальність,виховання дітей,счастлива родина

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення