Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

РОБІТЬ ДОБРО - НАВІТЬ ЯКЩО ЦЬОГО НІХТО НЕ ЦІНУЄ

РОБІТЬ ДОБРО - НАВІТЬ ЯКЩО ЦЬОГО НІХТО НЕ ЦІНУЄ
29196 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ця притча протверезить будь-кого і змусить задуматися про те, наскільки важливо обдумувати кожен наш вчинок.

Ми ніколи не знатимемо, яку ціну і коли доведеться заплатити за наші дії. Однак, платити доведеться кожному.

Чому добра стає все менше і менше в цьому світі? Тому що кожен очікує подяки і негайного щастя. Сучасні люди живуть поспіхом і тому знаходяться весь час в страху, що їх сили будуть витрачені марно, не на те, що їм дійсно потрібно. Ми чекаємо, що світ буде перед нами танцювати і співати серенади, забуваючи про те, що наша головна місія – принести щось хороше в це життя.

Послухайте уважно: не взяти, а віддати; не забрати, а подарувати. Одна індійська жінка з бідної сім’ї щоранку пекла два коржі. Один для сім’ї, а другий, додатковий, для випадкового перехожого. Другий корж жінка завжди клала на підвіконня, і будь-хто, хто проходив повз міг його взяти. Кожен день, коли жінка клала корж на підвіконня, вона проголошувала молитву за свого сина, який пішов з дому шукати кращої долі. Протягом багатьох місяців мати нічого не знала про свого хлопчика і завжди молилася про його благополучне повернення. Незабаром вона помітила, що якийсь горбань приходить кожен день і забирає її другий корж. Але замість слів подяки, він тільки бурмотів: «Зло, яке Ви робите, залишається з Вами, а добро повертається!» Не отримуючи очікуваних слів подяки, жінка відчувала себе обдуреною. «Кожен день цей горбань вимовляє одне і те ж! Але що ж він має на увазі?» І одного разу, будучи особливо роздратованою, вона вирішила покінчити з цим. «Я позбудуся цього противного горбаня!», – сказала вона сама до себе, а потім додала oтpути в корж. Але коли вона зібралася покласти його на підвіконня, то руки жінки затремтіли. «Що ж я роблю?» – подумала вона, і негайно викинула отpуйний корж в вогонь, приготувавши інший, і поклала його на підвіконня. Горбань, як зазвичай, взяв корж та пробурмотів свої зазубрені слова: «Злo, яке Ви робите, залишається з Вами, а добро повертається!» А потім пішов, не підозрюючи про бурхливі емоції, які кипіли всередині жінки. У той же вечір хтось постукав у двері. Коли жінка їх відкрила, вона побачила свого сина, який стояв у дверях. Виглядав він жаxливо: голодний, худий, слабкий, в порваному одязі. «Мамо, мамо, це просто чудо, що я повернувся! Я був від будинку всього лише на відстані однієї милі, але був такий голодний, що втратив свідoмість. Я, напевно, помep би, але у той момент якийсь старий горбань проходив повз і віддав мені свій корж. Він сказав, що це була його єдина їжа на цілий день, але він бачить, що я потребую її ній більше, ніж він». Коли мати почула ці слова, її обличчя зблідло, і вона притулилася до дверей, щоб не впасти. Вона згадала отpуєний ранковий корж. Якби вона не спалила його в вогні, то її власний син би зaгинyв!

Саме тоді жінка й зрозуміла сенс слів: «Злo, яке Ви робите, залишається з Вами, а добро повертається!» Мораль притчі: Завжди прагніть робити добро, навіть якщо цього ніхто не цінує.

Теги: Добро,Роби добро,щастя,мир,злагода,любов,віра,надія,ваша надія,олексюк федір,живе слово,бог,церква,молитва,сповідь,добрі наміри,гарні вчинки,вчинок,вчинки,мужність

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення