Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

У 3 виші України привезуть унікальну виставку кодексів стародавніх цивілізацій доколумбової Америки

У 3 виші України привезуть унікальну виставку кодексів стародавніх цивілізацій доколумбової Америки
28792 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україну привезуть унікальну виставку кодексів стародавньої цивілізації майя та інших народів доколумбової Америки. Її планують розмістити в 3-х вишах Києва, Харкова і Львова. Про це розказав перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович сьогодні, 27 листопада 2019 року, під час візиту в ХНУ ім. Каразіна.

"Зараз ми маємо можливість привезти в Україну колекцію кодексів стародавніх цивілізацій майя, ацтеків, міштеків, сапотеків тощо. Звісно, це не самі книги, а їх дуже якісні копії, адже оригінали перебувають у музеях чи бібліотеках різних країн і не вивозяться звідти. Колекція, яку ми хочемо привезти, - єдина в світі. Ми вже завершили переговори, щоб показати її в Україні наступного року",- зазначив Юрій Полюхович.

Виставка почергово буде відкрита у 3 вишах. Спершу в Києві її прийматиме КНУ ім. Шевченка.

"Другим містом буде Харків, адже саме тут народився видатний дослідник цивілізації майя Юрій Кнорозов. Про це мало знають в Україні, але саме він вперше дешифрував писемність майя. І я дуже радий, що в Харківському національному університеті збереглося багато речей, пов'язаних з Кнорозовим, є ціла експозиція. Адже він починав навчання в цьому виші 1939-го, на істфаці. Тому саме ХНУ стане другим місцем, куди ми привеземо колекцію", - пояснив перший заступник Міністра.

Третім містом буде Львів, конкретний виш зараз визначається.

У межах візиту до ХНУ Юрій Полюхович також прочитав лекцію про новітні дослідження цивілізації майя.

Автор: Student Ukraine

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення