Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Підводні камені при роботі з IT-підрядниками

Підводні камені при роботі з IT-підрядниками
43733 ПЕРЕГЛЯДІВ

Чи знайомі Вам такі ситуації, коли програміст передавав Вам вихідний код або web-розробник не залишив доступ до хостингу?????
Клієнти фінансово-правової компанії "Алгоритм" часто задають нам питання про те, як же забезпечити спокій у своєму бізнесі при роботі з IT-підрядниками. Здавалося б, і договір підписаний, і робота йде. Але завжди між сторонами присутнє нерозуміння в якому напрямку працювати. Розглянемо 5 основних помилок при роботі з IT-підрядником:
✅Відсутність заключеного договору
✅ Неякісне / відсутнє ТЗ
Погано прописане або тим більше відсутнє ТЗ несе ризики для для замовника в тому, що фахівець може виконати роботу неякісно, ​​але при цьому вона буде відповідати ТЗ, а значить він може вимагати оплату.
✅Передача прав інтелектуальної власності
З юридичної точки зору, об'єкт інтелектуальної власності (наприклад, код програми) і майнові права інтелектуальної власності на цей об'єкт - 2 різні речі. Відповідно, без договору або з неправильно складеним договором, Ви можете отримати своє замовлення, але не отримаєте прав їм розпоряджатися
✅ Вихідний код
У нашій практиці не поодинокі випадки, коли сторони не домовилися про передачу вихідного коду. При цьому різні люди по-різному сприймають угоду про розробку якого-небудь програмного забезпечення- одні вважають звичайним, що вихідний код передається, інші - ні.
✅ Акти прийому-передачі послуг і прав на об'єкт ІВ
Акти прийому-передачі є найбільш поширеним документом, який підтверджує передачу прав на розробку / результат послуг, але сторони досить часто ігнорують його. Саме цей документ підтверджує, що робота виконана і прийнята або ж права передані.
Якщо Ви хочете ліквідувати проблеми та суперечки з IT-аутсорсингом - замовте юридичний супровід бізнесу завдяки 14 висококваліфікованим адвокатам та юристам по Україні компанії "Алгоритм", які завжди готові надати Вам якісну юридичну допомогу.

Наш сайт: algorithm-ua.com
Телефонуйте та замовляйте послугу юридичиного супровіду бізнесу:
+380443346412
Письмовий запит щодо консалтингу Вашого бізнесу просимо надсилати на електронну адресу: office@algorithm.in.ua

Теги: Інформаційне агентство Алгоритм,Київ,Юрист,Юридичний супровід,бізнес ,послуги для бізнесу

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення