Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Блокування проросійських каналів та інформаційна війна: санкції

Блокування проросійських каналів та інформаційна війна: санкції
2954 ПЕРЕГЛЯДІВ

2 лютого 2021 року Президент України Володимир Зеленський особисто наклав санкції на три відомих телеканали: 112 канал, NewsOne, ZIK та низку інших компаній, які належать юридичній особі Козаку Тарасу Романовичу: «АРІАДНА ТВ», «Новий формат ТВ», «Лідер ТВ», «Партнер ТВ», «Новини 24 години». Це медіамагнат та народний депутат «За життя».

Рішення узгоджували Рада національної безпеки та оборони України, де 17 з 19 керівників підтримали санкції.

Вчора ввечері ще можна було побачити трансляції телеканалів в мережах, проте відсьогодні робота компаній повністю зупинена.

Видами обмежувального заходу для цих копаній є:

· Замороження активів та права користуватися майном;

· Зупинка усіх ліцензій та фінансування з будь-якого боку, а також торговельних транзакцій та перевезень;

· Заборона використовувати радіочастоти для трансляцій та обмеження доступу до програм від цих каналів;

· Санкції на приватні літаки лідера платформи «За життя» Віктора Медведчука та Козака, які прямим рейсом летіли до Російської Федерації. Всього літаків зареєстрованих на ці імена – сім;

· Загальний термін накладення санкцій та заборона ефіру телеканалів – 5 років.

Після масових перевірок та моніторингу виявили, що вищевказані канали поширювали дискримінації стосовно національності, раси та релігії, а також прирівняні до політичних поглядів Російської Федерації. Закриті переоформлення каналів та власності також не є регламентом відкритості та демократичності.

Розслідування спецслужб також вказали на незаконні постачання вугілля, відсутність фіксування усіх коштів та отримання грошей від країни-агресора.

Таке рішення Володимир Зеленський називає важким та справедливим з боку боротьби з інформаційною війною та свободою слова.

Верховний спікер Дмитро Разумков не підтримав таке рішення з боку Президента та утримався від голосування через необґрунтованість санкцій з боку Служб безпеки України. За його слова, це була лише письмова згода без відкриття повноцінної справи на публіку та кримінальної відповідальності, а лише анулювання ліцензій.

Натомість минулий президент Петро Порошенко розповів про ці заходи ще з 2018 року, які ухвалили, але не реалізували через передвиборчу компанію.

Прессекретар Юлія Мендель також підкреслила, що ці телеканали не дотримуються стандартів журналістики, фактчекінгів та опора на повноцінні три або хоча б два джерела.

Через накладання санкцій уся опозиційна платформа «За життя» збирається ініціювати імпічмент Президенту через «фашизм та знущання з країни» - слова депутата Верховної Ради Вадима Рабіновича, якого, за деякими джерелами, бачили в літаку з Козаком та Медведчуком при черговому перельоті до Росії.

З боку країни - агресора Російської Федерації та особистого коментаря російського політика Дмитра Пєскова, такі дії з боку Зеленського, на його думку, є осудливими та неприпустимим по усім міжнародним нормам.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео