Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Олена Сукманова: всеукраїнський тиждень права

Олена Сукманова: всеукраїнський тиждень права
28020 ПЕРЕГЛЯДІВ

Головна мета Всеукраїнського тижня права, який вже 10-й рік поспіль стартував в Україні, виховати нове покоління українців, для яких права та свободи – не простий звук, а основоположна цінність суспільних відносин. Про це перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова сказала на відкритті заходу. 

«Не випадково Всеукраїнський тиждень права проводиться з нагоди прийняття Загальної декларації прав людини, у преамбулі якої зазначено, що загальне розуміння характеру задекларованих прав і свобод має величезне значення для повного виконання цього зобов'язання державою», - зазначила Олена Сукманова.

Водночас, за її словами, різні дослідження свідчать, що приблизно половина громадян України не знає, на що має право, та як діяти, коли права порушуються. «Щоб підвищити правову обізнаність ми й проводимо величезну кількість правопросвітницьких заходів по всій країні. Тиждень права – частина цієї роботи», - додала перший заступник Міністра.

Вона зазначила, що для надання громадянам необхідних знань і навичок в правовій сфері Міністерство юстиції веде декілька проектів. «З червня 2017 року діє загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», у рамках якого Мін’юст запустив проекти #ЧужихДітейНеБуває, #СтопНасильство, #СтопБулінг, #МаскиШоуСтоп», захист права на виконання рішення суду, протидія хабарям у ВНЗ. І це лише невеликий перелік ініціатив, які реалізовуються в рамках цього проекту. Наприклад, тільки в рамках кампанії #ЧужихДітейНеБуває з недобросовісних батьків було стягнуто більше 4 млрд грн. аліментів», - зазначила Олена Сукманова.

Вона також подякувала постійним партнерам Мін’юсту та системи БПД агенству USAID, Міжнародному фонду Відродження та Канадському Уряду за системну та постійну підтримку наших ініціатив у сфері правопросвітництва і не тільки.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, у свою чергу, зазначив що Всеукраїнський тиждень права є чудовою нагодою, щоб кожен — від дитини в дитячому садку до представників ключових органів влади — замислився про значення і цінність прав, про відповідальність і обов’язки. «Забезпечення і гарантування прав людини — це наша спільна мета. Майбутнє нашої держави, сильної держави, яка опирається на принципи верховенства права залежить від кожного з нас і в першу від рівня правової освіти», - зазначив Станіслав Шевчук. 

Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сюзан Фрітц наголосила, що Всеукраїнський тиждень права протягом останніх 10 років був надзвичайно важливою подією для України. «Ця подія об’єднує зусилля державних, наукових установ та громадських організацій у підвищенні обізнаності громадян про універсальні стандарти прав людини та доступ до юридичних послуг.   Ми раді підтримати Міністерство юстиції у впровадженні кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», що розширює можливості громадян скористатися своїми правами», - сказала вона.

Теги: Олена Сукманова,Тиждень права

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення