Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Рада національних спільнот України проводить Круглий стіл

Рада національних спільнот України проводить Круглий стіл
110256 ПЕРЕГЛЯДІВ

22 січня 2018 р. з 13:00 до 16:00 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України (м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 8, ст. метро «Печерська», вхід з вул. Арсенальної), Рада національних спільнот України проводить Круглий стіл: «Роль та досягнення представників національних спільнот у формуванні першої в новітній історії незалежної Української Держави — Української Народної Республіки», присвячений 100 річниці Незалежності Української Народної Республіки (УНР) і Дню Соборності України, за участю представників державної влади, науковців НАН України, провідних університетів України та керівників національно-культурних громад України.

Круглий стіл надасть можливість для обговорення важливих питань щодо реалізації та перспектив розвитку державної етнонаціональної політики в Україні з метою пошуків нових механізмів і шляхів реформування зазначеної сфери.

20 листопада 2017 року виповнилося 100 років від ухвалення ІІІ Універсалу, що проголосив Українську Народну Республіку. Проголошення Української Народної Республіки є однією з ключових подій російсько-української війни 1917-1921 років, яка стала вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. Відтоді розпочався активний етап розбудови держави.

Одним із основних положень ІІІ Універсалу було надання національним меншинам «національно-персональної автономії», за якою кожна з націй, що населяє Україну, має право на самостійне творення свого національного життя в межах Української Народної Республіки. Право на національно-персональну автономію беззастережно отримали польська, єврейська і російська меншини, а також білоруси, чехи, вірмени, молдовани, німці, татари, греки, болгари та інші. Національно-персональна автономія не ґрунтувалася на територіальному принципі. У повному обсязі правом на національно-персональну автономію скористалася єврейська меншина. Такий самий принцип національно-персональної автономії використали країни Балтії у 20-х роках ХХ століття (Литва, Латвія і Естонія).

Національні меншини м’яко інтегрувалися в українське суспільство. Українська держава гарантує всім національностям права на збереження їх традиційного розселення і забезпечує існування національно-адміністративних одиниць, бере на себе обов’язок створювати належні умови для розвитку всіх національних мов і культур.

Статус України як, з одного боку, національної держави, а з іншого – поліетнічної, полікультурної, був закріплений в Конституції України 1996 р., де в Преамбулі дається визначення Українського народу як громадян України всіх національностей, тобто в основі такого визначення української нації є як елементи державної нації, так і етнічних націєутворюючих спільнот.

22 серпня 2017 року виповнилося 25 років історичної передачі повноважень від УНР сучасній Україні. А 22 січня 2018 року виповнюється чи не найважливіша подія в новітній історії України – 100-річчя проголошення Незалежності Української Держави (Української Народної Республіки) IV-м Універсалом Центральної Ради. Тоді незалежну Україну визнали 42 держави світу, включаючи більшовицьку Росію, яка невдовзі віроломно напала на Україну і знищила молоду УНР.

Під час Круглого столу буде обговорено низку важливих тем, присвячених згаданим історичним подіям і наявному досвіду управління та пошуку нових механізмів діяльності національно – культурних спільнот України на загальноукраїнському та регіональному рівнях.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до обговорення!

За більш детальною інформацією звертайтеся до Секретаріату Ради:

+ 38(044)227-98-65

+ 38(093)045-20-36

+ 38(050)784-03-38

0-800-752-012 – ГАРЯЧА ЛІНІЯ

e-mail: radaspilnot@ukr.net

Теги: круглий стіл

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення