Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

У Національній філармонії України відбудеться концерт сучасної музики

У Національній філармонії України відбудеться концерт сучасної музики
27808 ПЕРЕГЛЯДІВ

18 лютого в Колонному залі ім.М.Лисенка Національної філармонії України в рамках проекту "Діалог між країнами" відбудеться концерт сучасної музики. Київський камерний оркестр під орудою Богдана Пліша виконає твори Івана Канчіалозі (Італія), Олександра Родіна (Україна), а також вже покійного вітчизняного композитора-шістдесятника Валентина Бібіка.

Ідея зіграти в одному концерті, крім творів двох сучасних композиторів, також Валентина Бібіка, належить диригентові Богдану Плішу. Після відходу композитора 2003 року, який народився в Харкові, а помер – у Тель-Авіві, його музика в Україні звучить все рідше і рідше. 2010 року за ініціативи Романа Кофмана на сцені філармонії у концертній версії відбулася прем’єра його опери «Біг» за однойменною булгаківською п’єсою. Цього разу нам представлять «Сім мініатюр» для струнного оркестру, твір, написаний ще 1975 року.

Постать італійського композитора Івана Канчіалозі в Україні фактично невідома. Уперше ці ім'я на вітчизняній сцені прозвучало на фестивалі Kyiv Contemporary Music Days у 2016 році. Про твір, який прозвучить на сцені філармонії, розповідає автор: «"Ліссажу" - це композиція, що представляє мої художні пошуки упродовж кількох останніх років. Ці дослідження базуються на ідеї створення естетичної музики на основі геометричних зображень. Ліссажу – фізичне явище, що створює красиві фігури, об’єднуючи два перпендикулярні осцилятори у простому співвідношенні. На написання цього твору мене надихнули роботи англійської художниці Бріджет Райлі, які, на мій погляд, відображають справжній рух та довершеність форм сучасного мистецтва".

«Стабат Матер» (лат. Stabat Mater) для сопрано, мецо-сопрано та струнного оркестру Олександра Родіна вперше було виконано 2015 року. Твір писався під час трагічних подій на Майдані. "Найбільш драматичні моменти історії, на мій погляд, змальовують незмінні у всі часи чіткі контури апокаліпсису: кров і вогонь, страх і мужність, ненависть і любов, біль і незламний дух, смерть синів і скорботу матерів, — коментує Родін. — Чи змінились відчуття матері, яка втратила сина, із часів Христа і Діви Марії? Із цього питання й народилась ця музика".

Теги: національна філармонія україни

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео