Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

У Національній філармонії вшанують пам’ять видатного українського диригента Стефана Турчака

У Національній філармонії вшанують пам’ять видатного українського диригента Стефана Турчака
220691 ПЕРЕГЛЯДІВ

28 лютого в Національній філармонії України відбудеться концерт, присвячений 80-річчю від дня народження видатного українського диригента Стефана Турчака. Він народився рівно 80 років тому 28 лютого поблизу Перемишля. Це людина, із чиїм ім’ям сьогодні пов’язують цілу епоху в українському оперно-симфонічному диригуванні. В 60-70-і роки Турчак був головним диригентом Державного симфонічного оркестру УРСР (тепер - Національний симфонічний оркестр України), а відтак головним диригентом Київської опери, яка зазнала небувалого творчого підйому за роки його роботи в театрі. За безпосередньої участі Турчака було поставлено близько двох десятків нових оперних і балетних постановок, серед яких і "Катерина Ізмайлова" Шостаковича, на прем’єрі якої встиг побувати і схвально відгукнутися за рік до смерті сам автор. Стефан Турчак був першим постановником балетів Євгена Станковича, "Ольга" і "Прометей". Рано пішовши з життя (не доживши до свого 51-річчя), Стефан Турчак залишив для нащадків свою творчість у вигляді записів, постановок спектаклів, які й сьогодні задають високу професійну планку тим, хто продовжує його справу. 

Концерт Національного симфонічного оркестру України (диригент - Володимир Сіренко) за участю солістки Богдани Півненко (скрипка) присвячений світлій пам’яті видатного маестро. У програмі – Шоста симфонія Петра Чайковського, Четвертий концерт для скрипки з оркестром Євгена Станковича і «Болеро» Моріса Равеля.

Теги: національна філармонія україни

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення