Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

4 березня в Національній філармонії прозвучить музика Густава Малера

4 березня в Національній філармонії прозвучить музика Густава Малера
193170 ПЕРЕГЛЯДІВ

Музику Малера у київській філармонії представить разом з Національним камерним ансамблем «Київські солісти» естонський диригент Еркі Пехк.

Без Густава Малера вся музика ХХ століття могла б бути зовсім іншою. Після Ріхарда Вагнера та його оперної реформи саме малерівські традиції виявились найсильнішими за впливом і продуктивністю ідей. Без Малера не було б «нововіденської школи» з її експресіонізмом, Бріттена і Шостаковича, що почерпнули від Малера драматичний тип розвитку симфонізму, Нової музики з її об’ємністю звучання, «просторовою композицією», не було б і постмодернізму з його цитатами, алюзіями і стилізаціями. Відголос малерівського адажіо можна чути також у полотнах сучасної української музики, наприклад, у симфоніях Валентина Сильвестрова. Словом, творчість австрійського генія універсальна, багатогранна і невичерпна. Можливо, тому його музика є надзвичайно складною для виконання, грати її наважуються одиниці. Якось один диригент сказав, що грати Малера може той, хто має відчуття стилю, розуміє специфіку епохи, і кому притаманна певна внутрішня культура, що виражається як почуття міри. 

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення