Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

6 квітня в Національній філармонії зіграють музику Баха, Моцарта і Регера

6 квітня в Національній філармонії зіграють музику Баха, Моцарта і Регера
83138 ПЕРЕГЛЯДІВ

Офіційне відзначення свого 155-річчя Національна філармонії планує наступного концертного сезону. Але деякі концерти, присвячені до цієї дати, відбуваються немовби назустріч ювілею вже зараз. Серед них – спільний виступ Національного симфонічного оркестру (диригент – Володимир Сіренко) і Національної капели «Думка» (диригент – Євген Савчук).

Відкриє вечір чакона із Другої партити ре мінор Йоганна Себастьяна Баха. Чакона – народний танець, відомий з кінця ХVІ століття, що виконувався у жвавому темпі у супроводі кастаньєт. Але вже на початку ХVІІ століття чакона, ставши придворним танцем, трансформувалася: набула повільного темпу і виконувалася майже виключно до церемоніальних подій. В епоху бароко чаконами називають також інструментальні п’єси у формі поліфонічних варіацій часто піднесено-урочистого, або зосереджено-філософського характеру. Такою є чакона Баха. Твір написано для скрипки соло, але у даному концерті він прозвучить у перекладенні для симфонічного оркестру Сергія Горчакова.

До виконання двох наступних творів приєднається хор. Це – реквієми. Один належить Моцарту, а інший – Максу Регеру. Подібно до історії моцартівського реквієма Регер свій реквієм на тексти Крістіана Фрідріха Хеббеля написав незадовго до власної смерті. Твір був написаний на замовлення і присвячено пам’яті полеглим під час Першої Світової війни.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео