Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

18 квітня в Національній філармонії прозвучить Друга симфонія Віталія Губаренка

18 квітня в Національній філармонії прозвучить Друга симфонія Віталія Губаренка
193642 ПЕРЕГЛЯДІВ

У програмі концерту Національного симфонічного оркестру (диригент – Володимир Сіренко), крім музики Сергія Прокоф’єва, прозвучить Камерна симфонія №2 для скрипки з оркестром Віталія Губаренка. Твір написано 1978 року. 

Паралелей між Прокоф’євим і Губаренком, композиторів, які жили в різний час і в різних країнах (обидва народилися в Україні), насправді більше, ніж може здатися на перший погляд. Стиль Губаренка, учня Дмитра Клебанова у Харківській консерваторії, формувався багато в чому саме під впливом Прокоф’єва. В 50-60-і роки музика Прокоф’єва в СССР оцінювалася ще не однозначно (1948 року вийшла горезвісна постанова, де його ім’я фігурувало серед тих композиторів, чию музику критикували за «формалізм»).

Губаренко відпрацьовує передусім принципи ліричного симфонізму. В його музиці постійно присутнє «передчуття катастрофи» – це відображає загальну атмосферу постсталінської епохи. Від Прокоф’єва композитор запозичує тип драматургії, що використовує прийом монтажного, майже кінематографічного зіставлення контрастних епізодів.

Солісткою у Другій симфонії Губаренка виступить Мирослава Которович. Свого часу партію скрипки 

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення