Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Завжди поряд. Як несуть службу дільничні офіцери у прифронтових районах Донеччини

167887 ПЕРЕГЛЯДІВ

На лінії розмежування розташовано близько 70 населених пунктів, які обслуговують 16 поліцейських. Офіцери живуть та цілодобово працюють на своїй дільниці. Обстріл або злочин – у будь-якій біді першим на допомогу жителям приходить дільничний.

«Тут часті обстріли, майже кожен будинок має пошкодження. Але тут живуть люди - завжди на стресі. Ми намагаємося їм допомагати, - розповідає Сергій Іванов, дільничний селища Північного, що під Торецьком.

Сергій – один з наймолодших дільничних, що служать у прифронтових районах. Він заступив на службу в 2016 році. Сьогодні він з напарником піклується про безпеку близько 10 тисяч жителів.

Поліцейські разом з рятувальниками виїжджають на обстріли, обстежують зруйновані будинки, допомагають людям вижити у складній ситуації, розкривають злочини та врегульовують конфлікти. Сергій завжди залишає громадянам свою візитівку та ніколи не вимикає телефон, бо його допомога потрібна і вдень, і вночі.

Зараз у Північному ситуація спокійна. Поліцейський обходить будинки, перевіряє чи все добре, під особливою увагою – родини з дітьми. В одному з пошкоджених будинків мешкає багатодітна сім’я.

«На вулицях стало безпечніше, патруль проїжджає часто, і слава богу, дітей стало можна спокійно відпускати», - розповідає мама трьох синів Світлана.

А у Волноваському районі свого дільничного знають змалечку та по-дружньому зовуть Петровичем. Олександр Кухтін сам родом з села і став поліцейським, щоб допомагати своїм односельчанам.

В зоні відповідальності офіцера – близько 20 сіл, більшість з них – на лінії розмежування.

«Дзвінки надходять в будь-який час доби. Моє завдання – одразу реагувати, адже все залежить від того – наскільки вчасно я приїду. Ось вночі дзвінок від чоловіка з інвалідністю: «Петровичу, біда, з автомобіля зняли 4 колеса. Я вискочив та на об’їзній відразу затримав викрадача. Як потім виявилося, злодюжка працював по всьому району, тоді було розкрито більше 10 крадіжок», - згадує Олександр.

Поліцейський, незважаючи на велику територію обслуговування, встигає всюди, бо знає – навіть мить здатна врятувати життя. Місцеві кажуть, що довіряють дільничному, адже бачать його роботу.

«Приїжджає по визовах негайно, хоч це ніч, хоч ранок. Якщо якісь проблеми – він тут», - зазначає Валентина Якубович, мешканка села Сонячне.

«Любе він свою роботу, людей, свою ділянку», - додає Ніна Бишок із села Калинового.

16 офіцерів забезпечують постійну присутність поліції там, де людям найбільш необхідна допомога.

«Кожен з дільничних офіцерів мріє повернутися до несення служби у мирних умовах, однак жоден не кине напризволяще людей, які проживають у цій складній місцевості», - зазначає начальник відділу дільничних офіцерів Володимир Кондратенко.

 

Теги: Дільничні офіцери поліції

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення