Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Гепатит, сказ, ВІЧ-інфекція, туберкульоз, ящур та коров'яча віспа мандрують маршрутками Західної України?!!

58333 ПЕРЕГЛЯДІВ

Медичні лабораторії “МеДіС” та “Ескулаб” здійснюють перевезення патогенних та умовно патогенних збудників інфекційних хвороб в маршрутних таксі, що курсують на Західній Україні.

Факт порушення правил перевезення небезпечних вантажів та санітарно-протиепідемічних норм зафіксував львівський активіст Едуард Синяговський.

13.03.2019 р у своєму дописі в мережі Фейсбук пан Синяговський виклав відео передачі співробітниками вказаних лабораторій водіям маршрутних таксі пакунків з медичними аналізами. Громадський активіст зазначив, що стріми були зроблені в населених пунктах Рудки та Жовква, де розташовані відділення лабораторій “МеДіС” та “Ескулаб”.

“За наші з вами гроші, які ми платимо за аналізи,  працівники «МеДіСу та Ескулабу» наражають мешканців Львівщини на небезпеку та дурять нас, як пацієнтів, - обурився пан Синяговський. - Які результати аналізів можуть бути після того, як пробірки потряслись в маршрутці під палаючім сонцем на гарячому двигуні автобуса?!!”

Юристи вбачають в діях посадових осіб «МеДіСу та Ескулабу» ознаки кримінальних правопорушень. Проте, за спостереженнями громадського викривача, місцева поліція не квапиться з припиненням злочинної діяльності підприємців.

На думку експертів, перевезення  збудників інфекційних хвороб в маршрутних таксі обумовлена бажанням власників медичних лабораторій зекономити на процедурах, передбачених для зазначеного виду підприємницької діяльності. А саме — використання ліцензованих транспортних фірм та спеціальних захисних контейнерів. Ознайомившись з географію відділень лабораторій «МеДіС” та Ескулаб» у Львівській, Тернопільській, Рівенської, Чернівецької, Хмельницькій Івано-франківської, Волинської та Закарпатської областях, експерти зробили припущення, що розмір “економії” становить близько 120 тисяч доларів на місяць.

Зазначимо, що особливо-небезпечними хворобами, що розповсюджуються через  гемоконтактні та рівноцінні механізми передачі та підлягають  регуляції Міжнародними медико-санітарними правилами, є гепатити B,C,D, ВІЛ-інфекція, туберкульоз, ящур, виразка Бурулі, сибірка, сказ, коров'яча віспа тощо. За статистикою, лише від гепатиту в світі щорічно вмирають 500-700 тисяч осіб;  в Україні щороку реєструється від двох до трьох тисяч випадків захворювання.

Діагностичні центри “МеДіС” та “Ескулаб” в установленому порядку отримали державну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Проте, незважаючи на резонансний розголос в засобах масової інформації факту транспортування потенційних збудників інфекційних хвороб у маршрутних автобусах, керівництво закладів від коментарів утримується.

Едуард Синяговський  +380 (96) 264 03 03

Теги: Медичні лабораторії “МеДіС” “Ескулаб” ,Едуард Синяговський

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення