Будь-яка особа, набуваючи статусу Адвоката зобов’язана дотримуватись Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та Правил адвокатської етики.
Порушення Правил адвокатської етики є дисциплінарним проступком та є підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
Однак, адвокат СЕРГІЙ ЛИТВИНЕНКО і керуючий партнер АО «Віннер Партнерс», ще до набуття статусу адвоката не зовсім відповідає, таким принципам Адвокатури, оскільки вчиняє дії на шкоду, не тільки своїм Клієнтам, а й друзям та колегам.
Так, саме адвокат СЕРГІЙ ЛИТВИНЕНКО, задля кар’єрного зростання, ще працюючи в податковій службі виступив агентом правоохоронних органів і підставив своїх колег – працівників відділу юридичного управління ГУ ДФС у Київській області, щоб вирости в очах свого тодішнього керівництва та зайняти комфортне місце в податковій службі.
Однак, такий підлий поступок не спрацював, та нинішній адвокат, а тоді працівник податкової служби звільнився чи попросили звільнитись, можна тільки припустити, однак його тодішні колеги вже були звільнені.
Ось, так нинішній адвокат СЕРГІЙ ЛИТВИНЕНКО нехтуючи усіма моральними принципами поведінки добивається успіху з метою фінансових результатів.
І вже скоро, СЕРГІЙ ЛИТВИНЕНКО виступить свідком у справі своїх колишніх колег, яка розглядається Печерський районним судом міста Києва.
І це не єдиний випадок, оскільки уже будучи адвокатом, останній продовжив біля себе формувати аналогічне оточення, і вже в більш масштабних справах.
Так, наприкінці 2023 року, помічниця адвоката СЕРГІЯ ЛИТВИНЕНКО та юристки ТЕТЯНА СИРОТЮК виступила агенткою правоохоронних органів у справі суддів Київського апеляційного суду, які розглядали справу відомої авіакомпанії Константа.
Внаслідок такої операції затримали чотирьох суддів Київського апеляційного суду, підозрюваних у отриманні хабара за скасування арешту майна в справі колишнього керівника «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва. За даними журналістів, мова йшла про чотирьох суддів: Юрій Слива, Віктор Глиняний, Ігор Паленик та В'ячеслав Дзюбін.
Ми звісно за боротьбу із корупцією, але, адвокат будучи агентом правоохоронних органів грубо при цьому порушує свою присягу, яку він давав при доступі до адвокатської професії, та норми Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", Правила адвокатської етики.
Закон України «Про запобігання корупції» не містить в собі будь-яких обмежень в частині того, хто ж саме може бути викривачем, агентом, але у відповідності до ст. 11 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» забороняється залучати до виконання оперативно-розшукових завдань осіб, професійна діяльність яких поязана зі збереженням професійної таємниці, а саме: адвокатів, нотаріусів, медичних працівників, священнослужителів, журналістів, якщо таке співробітництво буде пов
язано з розкриттям конфіденційної інформації професійного характеру.
Такі обмеження існують у певних положеннях Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також Правил адвокатської етики, де згідно ч. 1 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено заборону залучати адвоката до конфіденційного співробітництва під час проведення оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, якщо таке співробітництво буде пов`язане або може призвести до розкриття адвокатської таємниці.
Отож, адвокат, не може виконувати спеціальне завдання, тобто документування факту одержання неправомірної вигоди (заздалегідь ідентифікованих грошових засобів), інакше, такі факти є грубим проступком та є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності, із прийняттям рішення про позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю,
Вважаємо за необхідне читати це повідомлення, і як звернення до відповідної Ради, де обліковуються відповідні адвокати з метою перевірки фактів, залучення їх в агенти, що є прямим порушенням ними Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та Правил адвокатської етики.