Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Головною військовою прокуратурою завершено досудове розслідування діяльності організов

Головною військовою прокуратурою завершено досудове розслідування діяльності організов
109896 ПЕРЕГЛЯДІВ

Головною військовою прокуратурою завершено досудове розслідування діяльності організованої групи у складі двох адвокатів та їх спільника, які тривалий час займались вимаганням коштів у керівників підприємств.

Зокрема установлено, що зазначені особи упродовж 2015-2017 років, заволодівши під час надання правової допомоги та здійснення захисту обвинуваченого у кримінальному провадженні документами щодо фінансово-господарської діяльності ряду суб’єктів господарської діяльності, вимагали від керівників декількох підприємств різної форми власності грошові кошти на загальну суму 1,41 млн доларів США, погрожуючи передати до правоохоронних органів документи, в яких містилася, на їх думку, інформація щодо протиправної діяльності потерпілих.

10 травня 2017 року, безпосередньо після отримання першої частини грошових коштів у сумі 50 тис доларів США, затримано двох адвокатів Ради адвокатів Київської області, а в подальшому того ж дня і їх співучасника.

Указаним особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 189 КК України.

Стосовно всіх підозрюваних слідчим суддею застосовано запобіжний захід в вигляді застави. У подальшому щодо двох з них за клопотанням Головної військової прокуратури, у зв’язку з порушенням процесуальних обов’язків, запобіжний захід судом змінено на домашній арешт, а внесену заставу на загальну суму 960 тис грн звернуто в дохід держави.

18 жовтня 2017 року обвинувальний акт передано до суду для розгляду по суті.

Досудове слідство у вказаному кримінальному провадженні здійснювалося Головною військовою прокуратурою на підставі доручення, наданого Генеральним прокурором України, відповідно до ч. 5 ст. 36 КПК України.

Припинення та розслідування злочинної діяльності організованої групи проведено спільно з Управлінням карного розшуку Головного управління Національної поліції в м. Києві.

Довідково: відповідно до санкції ч. 4 ст. 189 КК України за вчинення цього злочину передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення