Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Як живуть люди без корупції?

Як живуть люди без корупції?
238566 ПЕРЕГЛЯДІВ

Боротьба з корупцією в Україні існує, мабуть, з часу утвердження її незалежності. Подолання її залежить не від кількості законів і укомплектованих чиновниками бюро і комісій, а все ж таки від людського фактору. Як живуть люди у країнах з найнижчим рейтингом корупції – читайте далі.


Боротьба з корупцією в Україні існує, мабуть, з часу утвердження її незалежності. Подолання її залежить не від кількості законів і укомплектованих чиновниками бюро і комісій, а все ж таки від людського фактору. Як живуть люди у країнах з найнижчим рейтингом корупції – читайте далі.
Швеція. Країна, що входить до рейтингу з найнижчим рівнем корупції в Європі. Як розповідають українці, що прожили довгий час у північній країни: корупція згадується лише у фільмах та серіалах. Всюди існують жорсткі норми, а самі шведи стоять на варті закону: якщо дізнаються, що хтось з місцевих взяв «на лапу» - одразу повідомляють відповідні органи. Ось така мораль у населення: якщо скоїв – плати по заслугах.
Люди настільки дисципліновані, що навіть у чергах немає нашого традиційного «пропуску вперед» за віком, статтю, станом здоров’я, наявністю та кількістю дітей. Існує єдина електронна черга. Хочеш отримати послугу в кабінеті – будь ласка бери чек в електронній черзі.
Проте, не слід ідеалізувати шведське суспільство. Прояви корупції все ж таки існують. Вони проявляються у зловживанні посадою тих органів, які займаються справами імігрантів. «Приїзджі» погано ознайомлені із законодавством і елементарно не знають до кого можна звернутися у такому випадку.
Щодо виховання нових поколінь, то тут боротися з корупцією починають на найменшому рівні: на рівні списування у школі. Викладачі мотивують дітей не списувати не простим «не можна» чи «не гарно», а проводять цілі виховні лекції, про те, як списування призведе до неправильної атестації, яка в майбутньому не дасть змогу дійсно талановитим працівникам не розкрити свій потенціал для блага держави.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення