Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Чи може на Галичні повторитися «донецький сценарій»?

Чи може на Галичні повторитися «донецький сценарій»?
79860 ПЕРЕГЛЯДІВ

Схід часто протиставляв себе заходу України, пропорційно, як і захід сходу


Схід часто протиставляв себе заходу України, пропорційно, як і захід сходу. Тим не менш, у більшості своєму регіони схожі, адже у часи формування регіонального менталітету, у 19 столітті, на обох кінцях країни проходили приблизно однакові процеси формування свідомості.
Рік тому в країні постала проблема відокремлення регіонів. У сепаратистських спільнотах писали про те, що «скоро і західні області теж відокремляться». Тим не менш, мер міста Львова Андрій Садовий запевняє, що на Галичині виключене проведення «донецького сценарію».
«На Львівщині не може повторитися того, що спіткало Донеччину у 2014 році», - розповідає Андрій Садовий: «Я думаю, проблема була в тому, що протягом тривалого часу мешканців примушували безмовно слугувати владі. Коли неправомірні організації почали курс на відокремлення регіону – маса не просто мовчала, а й підтримувала. У нас немає диктату однієї партії, тому я не думаю, що люди на Галичині будуть коритися ідеям виключно однієї групи», - зазначив мер міста.
З етнополітичної точки зору, слід звернути увагу на те, що самі мешканці, навіть які не є корінними тут, вважають себе виключно галичанами та українцями.
«У нас є райони, де живуть виключно татари. Ви думаєте, вони відчувають свою приналежність до їх етному? Ні! Більше того, ви їх дуже образите, якщо не назвете їх «галичанами» чи «українцями». Ось так сформована свідомість», - розповідають місцеві мешканці.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео