Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Індійський прем’єр відвідає Китай у травні

132434 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністр закордонних справ Індії Сушма Сварадж оголосив під час триденного візиту до Пекіну, що прем’єр-міністр країни Нарендра Моді відвідає Китай у травні.

Міністр закордонних справ Індії Сушма Сварадж оголосив під час триденного візиту до Пекіну, що прем’єр-міністр країни Нарендра Моді відвідає Китай у травні.
Китай є одним із провідних торгівельних партнерів Індії, але вони змагаються за вплив у регіоні та врегулювання їхніх кордонів.
Заява була зроблена після того, як президент США Барака Обама відвідав Індію минулого тижня.Індія та США мають спільні інтереси у стримуванні зростаючого регіонального впливу Китаю.
Під час епохального візиту пана Обами, він та пан Моді підписали «Спільне стратегічне бачення Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Індійського океану», пообіцявши працювати разом, щоб зберегти свободу та безпеку судноплавства, морського та повітряного простору, особливо в Південно-Китайському морі.
Кореспонденти повідомляють, що це був перший раз, коли Індія та США разом відкрито заявили, що вони не хочуть Азію, в який буде домінувати одна сила.
«Пан Моді збирається приїхати в травні. Я дам їм дату сьогодні. Це підготовчий візит», заявив журналістам пані Сварадж в Пекіні, відповідно до інформації агентства Press Trust of India.
Як йдеться у повідомленні, очікується, що голова КНР Сі Цзіньпін прийме пана Моді у його рідній провінції Шеньсі.
Пан Сі відвідав Індію у вересні. Обидві сторони підписали 12 угод в ході візиту.
Хоча пан Моді багатьма розглядається як політик, що займає більш жорстку лінію щодо Китаю, ніж попередній уряд, аналітики говорять, що він буде обережним, аби не відштовхнути Китай, чиї інвестиції необхідні Індії для покращення власної економіки.
Незважаючи на триваючі напруженості, торгівля між Індією та Китаєм виросла майже до 70 млрд доларів) на рік, хоча дефіцит торговельного балансу Індії з Китаєм зріс до більш ніж 40 млрд доларів з 1 млрд в 2001-2002 роках.

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео