Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

«NASA» попереджає дослідників Марсу про імовірність когнітивних розладів

«NASA» попереджає дослідників Марсу про імовірність когнітивних розладів
27466 ПЕРЕГЛЯДІВ

Численні когнітивні розлади та серйозні проблеми з мозковою діяльністю – саме з цим, спираючись на дослідження науковців Космічної радіаційної лабораторії «NASA», зіштовхнуться ті астронавти-сміливці, котрі приймуть вольове рішення першими вирушити до загадкової Червоної планети, повномасштабна колонізація якої запланована вже на 2025-й рік. Причому, настільки негативно на астронавтів впливатиме не сама розріджена атмосфера Марсу, а зовнішні космічні промені під час польоту до нього.

Перші експерименти, котрі дозволили вченим з «NASA» повідомити про невтішні результати спроби подібної мандрівки, проводилися на мозку звичайних мишей, котрий через півроку постійного впливу титану та іонізованого кисню став центром не тільки великої кількості запальних процесів, а й збільшення числа нервових клітин, невідворотно та навіки пошкоджених.

Зазнали негативного впливу вищезазначених хімічних сполук і мозкові нейронні мережі. До того ж, симптоматика, котру науковці спостерігали у мишей, була ідентичною з тими симптомами, жертвою котрих людина змушена стати, проходячи лікування від пухлини мозку – а це тривожність, неспокійна поведінка та порушення сну.

Поки що єдиним технологічним рішенням вчених у контексті забезпечення максимального рівня безпеки для тих, хто вирішить здійснити свій трирічний політ на Марс, є спеціальні відсіки для сну та відпочинку, обладнані захистом від шкідливого космічного випромінювання.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення