Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

На Сумщині відкрили обласний Центр рентгенендоваскуляторної хірургії з сучасним ангіографом

На Сумщині відкрили обласний Центр рентгенендоваскуляторної хірургії з сучасним ангіографом
168246 ПЕРЕГЛЯДІВ

Під час урочистого відкриття центру очільник області Микола КЛОЧКО зазначив, що нове обладнання для діагностики та хірургічного лікування серцево-судинних захворювань дозволить врятувати багатьох жителів Сумщини

«Сьогоднішня подія є позитивним прикладом спільних дій всіх гілок влади, спрямованих на покращення життя людей, зокрема надання якісних медичних послуг та вчасної сучасної діагностики. Відкриття цього центру, це обладнання давно очікували пацієнти з серцево-судинними захворюваннями», – наголосив Микола Клочко.

Сумщина серед 10 областей України, що внесені до державної програми боротьби з серцево-судинними захворюваннями. Тому на придбання ангіографа з державного бюджету було виділено 11,5 млн грн. Таку ж суму виділили з обласного бюджету. Понад 11 млн грн надійшло з обласного бюджету на облаштування кабінетів, ремонт приміщень. Додатково ще 8 млн грн передбачено на витратні матеріали.

Перший заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЕРОВ зазначив, що для Сумщини відкриття такого центру – це насправді величезний крок вперед: «Сьогодні я можу констатувати, що це один з найсучасніших апаратів в Сумській обласній лікарні».

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКО, 35 тисяч жителів області потребують коронарографії, 17 тисяч – стентування. «Минулого року на тих можливостях, що мали, ми зробили тільки 540 каронарографій і 340 стентувань. Це лише 2% від тих хворих, які  цього потребують. Тому відкриття центру дозволить розширити наші можливості і рятувати людей. Лікування для жителів області, які потребують невідкладної допомоги, в цьому центрі буде безкоштовним»,  – говорив куратор медичної галузі області.

Лікарі Центру із захопленням розповідали про можливості нового обладнання, що вже показало себе в тестовому режимі.

Ангіограф призначений для лікування серцево-судинних та інших захворювань, який методом рентгенологічного дослідження дозволяє визначити місце і ступінь патології — негативних змін судин. Це унікальна рентген-система, яка дозволяє лікарям оперативно діагностувати і ліквідувати будь-яку патологію в судинах та тканинах.

Апарат має функцію моделювання 3D-зображення органів, що дає можливість побачити чітку картину аорти і точно виміряти діаметр її розширення. Це дозволяє оперативно і якісно провести операцію, а також значно знизити ризики для пацієнта. Відзначають медики і низький рівень рентген-опромінення – на цьому обладнанні можна обстежувати навіть дітей. Окрім того, ангіограф не має обмежень щодо ваги пацієнта і здатний витримати понад 200 кг. Це важливо з точки зору навантаження на платформу при реанімації хворого. Крім того, апарат дозволяє синхронно працювати двом бригадам медиків – хірургам і реаніматологам.

Вже з початку квітня Центр розпочне прийом пацієнтів.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення