• Про нас
  • Контакти
  • Увійти/Зареєструватись
  • Укр
    • Укр
    • Рус
    • En

Unt

ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО УНТ
UNT NEWS AGENCY

  • ГОЛОВНА
  • УКРАЇНА
  • РЕГІОНИ
  • СВІТ
  • ВІЙНА
  • ПОЛІТИКА
  • КОРУПЦІЯ
  • КРИМІНАЛ
  • СУСПІЛЬСТВО
  • АНАЛІТИКА
  • ПРОЕКТИ
  1. Головна
  2. Новини
  3. Політика
  4. Зовнішня політика
  5. Огляд дезінформації: рекламний банер «Немає Зеленського, немає війни», несправжня обкладинка журналу The Nation
Огляд дезінформації: рекламний банер «Немає Зеленського, немає війни», несправжня обкладинка журналу The Nation
  • Самойленко Максим
  • 9 липня 2023, 16:27
  • 307970

ВІДКРИТИ ПЕРЕЛІК САЙТІВ ЯКІ ОПУБЛІКУВАЛИ ДАНИЙ МАТЕРІАЛ:

УНТ - Інформаційне Агентство Головне в Україні
УКРАЇНА ІНФОРМ Інформаційне Агентство
Dnipro Inform
Національний комітет по боротьбі з корупцією
Всеукраїнська профспілка юристів
ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФСПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ
Одеса Інформ Новини України Новости Украины
Тернопіль Інформ Новини України Новости Украины
Запоріжжя Інформ Новини України Новости Украины
Рівне Інформ Новини України Новости Украины
Черкаси Інформ Новини України Новости Украины
Львів Інформ Новини України Новости Украины
Житомир Інформ Новини України Новости Украины
Волинь Інформ Новини України Новости Украины
Полтава Інформ Новини України Новости Украины
Чернігів Інформ Новини України Новости Украины
Херсон Інформ Новини України Новости Украины
Миколаїв Інформ Новини України Новости Украины
Харків Інформ Новини України Новости Украины
PROVEO STAR - ПРОВЕОСТАР — рідке мінеральне добриво для листового живлення рослин
Репродуктивна медицина Київ - НАТІВІТА
Головний портал про відпочинок у Києві
СТУДЕНТИ УКРАЇНИ ВНЗ РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ АБІТУРІЄНТИ СТУДЕНТ ВИКЛАДАЧІ СТУДЕНТ УКРАЇНИ
agroindustry.info
medicine-ukraine.info
СТУДЕНТ ІНФОРМ ВНЗ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ АБІТУРІЄНТИ СТУДЕНТ ФОРУМИ ВИКЛАДАЧІ ФОРУМ ДЛЯ СТУДЕНТІВ
Новини України. Новини Києва. Новини України та світу. Новини Дніпра. Інформаційне агентство. Останні новини. Верховна рада. Кабінет Міністрів. Презид
ukraine-people.com
Донецьк Інформ Новини України Новости Украины
Khmelnitsky Inform.com
Ivano-Frankivsk
Sumy Inform
Chernivtsi Inform
Vinnytsia Inform
Ark Inform
Kropyvnytskyi Inform
Lugansk Inform
Kiev Inform
Zakarpattia Inform
МЕДІА ХОЛДИНГ УКРАЇНА
Стоп Корупція
SPORT UKRAINE Новини спорту
Волонтери України Благодійні фонди допомога ЗСУ збір коштів волонтерська допомога
uacenter.media
Військова журналістика Новини з фронту ЗСУ Збройні сили України російська агресія Новини України
https://marakushev.com

Огляд дезінформації: рекламний банер «Немає Зеленського, немає війни», несправжня обкладинка журналу The Nation

В умовах війни дуже важливо дотримуватись інформаційної гігієни, адже ворог не спить і потрапити на гачок дезінформації дуже легко. Для цього слід дочекатись інформації від офіційних представників влади. Однак деякі люди нехтують цим простим правилом і шукають інформацію у російських джерелах.

Так, наприклад, з російських телеграм-каналів поширювали відео, на якому зображено рекламний банер нібито у Нью-Йорку з текстом «Немає Зеленського, немає війни».

Але Центр протидії дезінформації зазначає, що відеоматеріал  є зрежисованим фейком російської пропаганди.

Також на цю інформацію звернуло увагу Міністерство закордонних справ та  Consulate General of Ukraine in New York. За їх словами, подібного рекламного банеру не існувало.

Мета подібних новин — дискредитувати Президента України Володимира Зеленського. 

Окрім цього, для погіршення репутації Володимира Зеленського російська пропаганда поширювала фейкову обкладинку американського журналу The Nation, на якій Президента України обізвали «злим хлопчиком, який звинувачує світові ЗМІ в увазі до трагедії «Титана».

Центр протидії дезінформації повідомляє, що номеру   такою обкладинкою не існує. Центр перевірив цю інформацію – за датою випуску журналу на офіційних ресурсах видання можна знайти справжню обкладинку двотижневика.

Своєю чергою аналітики проєкту StopFake розвінчують інформацію про те, що Володимир Зеленський «відмовився» від виборів та «узурпував» владу в Україні.

Таку інформацію поширювали кремлівські ЗМІ та прокремлівські боти у соціальних мережах. Мовляв, президент «проголосив себе диктатором», нібито повністю «виключивши можливість» проведення президентських виборів у країні. За даними прокремлівських медіа, Зеленський «узурпував владу в Україні» та «наплював» на демократичні норми. Також російські ЗМІ заявили, що Україна не йде на мирні перемовини з російською федерацією «заради збереження влади Зеленського».

Автори посилаються на слова президента в інтерв'ю BBC, у якому відповідаючи на питання "чи проведуть президентські вибори в Україні наступного року" Зеленський зазначив,  що вибори в Україні – і президентські, і парламентські – можуть пройти лише у мирний час після перемоги у війні з росією.

Його слова ґрунтуються на чинному українському законодавстві – в умовах воєнного часу в Україні заборонено проводити будь-які вибори органів влади. У статті 83, розділ IV Конституції України чітко прописано заборону на проведення виборів до законодавчих органів країни, а стаття 157 у розділі XIII свідчить, що «Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного чи надзвичайного стану».  

 Заснований на Конституції Закон України «Про правовий режим воєнного стану» також прямо забороняє проведення будь-яких виборів, голосувань та референдумів у країні під час війни.

Також у російських телеграм-каналах з'явилось фото нібито вцілілої силової установки з машинної зали Каховської гідроелектростанції (ГЕС), що доводить ніби вибуху у дамбі не було. На думку росіян, міжнародні організації та українська влада про це знають, а тому Україна нібито відмовляється від проведення розслідування. 

Як повідомляють фактчекери проєкту VoxCheck, це неправда. На фото помітно лише вцілілу частину машинної зали. Інша частина зруйнована. Держава-агресорка зруйнувала дамбу за допомогою вибуху зсередини. 

Додається, що дійсно на фото  зображена машинна зала Каховської ГЕС, однак це лише частина цієї зали. З фото, які зробили раніше, помітно, що приміщення є набагато більшим, а жовтих воріт та силових установок більше, ніж дві. До того ж росіяни опублікували відео з БПЛА, який пролетів серед залишків приміщення машинної зали. Там помітно, що решта зали зруйновано. Решти силових установок також немає.

Теги: Фейки, війна в Україні,рсоійська пропаганда,Російські пропагандисти
Автор: Самойленко Максим

Важливе

    • 27.08.2025

    Бездіяльність Гостомельської військової адміністрації: журналісти звернулися до Президента і КОВА

    • Російське вторгнення в Україну
    • 31.10.2024

    Як правильно охолодити і подати шампанське для вашої вечірки?

    • Російське вторгнення в Україну
    • 28.07.2024

    Судитимуть чотирьох ворожих пропагандистів з Луганщини

    • Російське вторгнення в Україну
    • 28.05.2024

    Повідомлено про підозру псевдозаступнику окупаційної адміністрації Світлодарська

    • Російське вторгнення в Україну
    • 27.05.2024

    Олександр Приймак! Його партнер Володимир Носов має бізнес в Криму і співпрацюють з компаніями Жеваго, Міттала та Круця

Мої відео
Рекомендовані
${ video.source.title }

Відео відсутнє