Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Проект КНЕУ «Трипілля: цивілізація творців» представлено на конференції «Охорона культурної спадщини

Проект КНЕУ «Трипілля: цивілізація творців» представлено на конференції «Охорона культурної спадщини
83705 ПЕРЕГЛЯДІВ

З 11 по 12 червня проходила Всеукраїнська науково-практична конференція «Охорона культурної спадщини: стан та перспективи». Урочисте відкриття заходу відбулося в конференц-залі Верховної Ради України. У роботі конференції взяли участь представники Київського університету права НАН України, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Інституту культурології Національної академії мистецтв України, Українського союзу промисловців і підприємців.

Конференція є продовженням парламентських слухань «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні». У колі обговорення учасників заходу були актуальні питання визначення сучасного стану об`єктів культурної спадщини, дослідження досвіду України та інших країн, шляхи вирішення нагальних проблем охорони культурної спадщини, реалізація принципів, обумовлених низкою Конвенцій ЮНЕСКО.

Проректор з наукової роботи КНЕУ імені Вадима Гетьмана, професор, доктор економічних наук Лариса Леонтіївна Антонюк зазначила: «Згідно з Конвенцією про охорону нематеріальної культурної спадщини, сутність та визначення терміну «охорона культурної спадщини» означає заходи, що спрямовані на забезпечення життєздатності нематеріальної культурної спадщини народу, у тому числі її ідентифікації, документування, дослідження, збереження, захисту, популяризацію, підвищення її ролі, її передачу, зокрема шляхом формальної та неформальної освіти, а також відродження різних аспектів такої спадщини».

Професор Л.Л. Антонюк розповіла, як у КНЕУ охороняють і популяризують надбання трипільської культури.

У четвертому тисячолітті до н. е. на нинішніх теренах України - Поділлі, Черкащині та Київщині - з’явились перші поселення людей, які протягом трьох тисячоліть створювали могутню цивілізацію – трипільську. Вони вміли ткати полотно і робити килими, опанували плетіння панчішного типу, але головним їхнім досягненням була кераміка. Особливе місце в житті трипільців належало Храму.

У 2015 р. команда КНЕУ відомого міжнародного конкурсу «Enactus» започаткувала перший в Україні проект з популяризації історико-археологічних надбань «Трипілля: цивілізація творців». Ідея виникла завдяки співпраці з народною майстринею Людмилою Смоляковою. Проект був представлений на Всесвітньому кубку «Enactus» у Південній Африці й отримав визнання ООН як такий, що відповідає трьом глобальним цілям сталого розвитку. Восени 2016 р. в КНЕУ було проведено круглий стіл «Трипілля: цивілізація творців», у якому взяв участь Президент України 2005-2010 рр. Віктор Ющенко. У травні 2017 р. в місті Ірпінь спільно з Ірпінською агенцією розвитку та Ірпінською міською радою було проведено фестиваль «Трипілля: цивілізація творців». Невдовзі в головному корпусі університету, у Музеї історії КНЕУ, було відкрито постійну виставку реконструкцій трипільської кераміки. Президент Міжнародної асоціації університетів «третього віку» (IAUTA) професор Франсуа Веллас (Франція) відвідав наш університет та високо оцінив експонати, представлені на виставці в музеї.

Наразі триває робота з подальшого розвитку проекту. 

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео