Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

З Різдвом Христовим!

З Різдвом Христовим!
59884 ПЕРЕГЛЯДІВ

Шановні мешканці Дніпра та всі українці! Команда D1 вітає вас з Різдвом Христовим! Ще з покон віків це свято було одним із найкрасивіших та найулюбленіших для всіх нас. В цей день народився Христос, тож до свята готуються з особливою ніжністю.

На це свято люди збираються за великим родинним столом. На ньому обов’язково повинно бути 12 пісних страв та свічка, яка берегтиме добробут. Страви в основному переліку бувають різними. Проте головними лишаються кутя та узвар, адже жодного алкоголю в цей день пити не можна. Проте страви стравами, а найголовніше на Різдво – зібрати до столу всю родину. Це свято, під час якого люди стають трохи ближчими один до одного і діляться своїм теплом.

Святкують Різдво за юліанським календарем – 7 січня. А починається таїнство з першою зіркою на небі. Адже за повір’ям саме тоді й оповістили усіх про народження Христа. Хоча Різдво і святкують 7, та саме таїнство починається раніше. Адже за 40 днів до нього починається великий піст. Останнім днем вважається Святвечір. 6 січня вся родина збирається до великого столу з 12 стравами, які символізують 12 апостолів. Аби пустити світлий дух додому, необхідно опівночі відкрити всі вікна та двері й зачинити раніше, ніж закінчиться вечеря, аби не впустити злий дух.

Перш ніж сісти на стілець варто на нього подмухати, аби не сісти на померлого родича. А також у святий вечір люди пригощали кутею своїх хрещених, а ті дарували їм символічні подарунки. Вітаються люди на Різдво словами “Христос Народився” – “Славте його”. Також в цей вечір заведено зустрічати колядників та частувати їх різноманітними подарунками у вигляді цукерок чи грошей.

Тож наша команда вітає вас із цим чистим та щирим святом. Ми бажаємо, аби кожне ваше Різдво проходило у теплому сімейному колі, а дух зла ніколи не заходив у ваш дім. Так, традиції є традиції, проте ми завжди можемо підлаштувати їх під себе, бо кожне покоління вносить в життя щось своє. Так, наразі карантин, і не всі можуть приїхати, проте ви можете зібратись за святковим столом і по відеозв’язку. Тож лишайтесь здорові та веселого Різдва!

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео